P. Jaki: Dziś publikacja projektu ustawy reprywatyzacyjnej

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki poinformował, że dziś na stronie internetowej resortu sprawiedliwości zostanie opublikowany projekt dużej ustawy reprywatyzacyjnej.

Wiceszef resortu sprawiedliwości pytany był w Radio Warszawa, kiedy duża ustawa reprywatyzacyjna pojawi się na posiedzeniu rządu, czy w parlamencie.

„Dzisiaj będzie opublikowana na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości” – poinformował Patryk Jaki.

Dodał, że zaraz po powrocie do pracy musi ją jeszcze raz przeczytać.

Odniósł się też do opinii, że założenia ustawy zostały skopiowane z wcześniejszego projektu Platformy Obywatelskiej. Zapewnił, że wśród dwudziestu kluczowych elementów projektu tylko jeden jest zbieżny z ustawą PO.

„W ogóle ustawa PO dotyczyła tylko Warszawy, a nasza dotyczy całej Polski. Tam można było handlować roszczeniami, tu już nie można; tam zostawał Dekret Bieruta, u nas już nie ma. Jest po prostu wiele różnic. Ale złośliwie mógłbym powiedzieć, że gdyby oni naprawdę twierdzili, że to jest ustawa podobna do ich, to w takim razie nie będzie żadnego problemu, żeby tę ustawę poparli” – powiedział wiceminister.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl