fot. facebook.com

P. Czarnecki szefem grupy EKR w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnecki poinformował we wtorek, że został wybrany na przewodniczącego grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO na sesji tej organizacji, która odbyła się w Stambule.

Poseł powiedział PAP, że w skład grupy EKR wchodzą posłowie z kilkunastu krajów reprezentujący partie prawicowe, w tym amerykańscy Republikanie oraz brytyjscy torysi.

„Prawo i Sprawiedliwość to jedyna polska partia w grupie” – zaznaczył Czarnecki.

Wyboru dokonano w sobotę i był on jednomyślny.

Przemysław Czarnecki to poseł z Wrocławia, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Jest jednym z posłów polskiej delegacji parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, która liczy 12 przedstawicieli (9 posłów i 3 senatorów) i tyle samo zastępców.

Celem Zgromadzenia Parlamentarnego NATO jest wzmocnienie więzi pomiędzy państwami członkowskimi sojuszu, promowanie demokracji parlamentarnej, parlamentarnej kontroli nad siłami zbrojnymi i utrzymanie kontaktu pomiędzy NATO a parlamentami narodowymi.

Zgromadzenie składa się z 257 członków z 28 państw członkowskich NATO oraz z 14 delegacji stowarzyszonych i 4 delegacji stowarzyszonych regionu Morza Śródziemnego.

PAP/RIRM

drukuj