fot. Paweł Skraba

Otylia Swim Tour. Blisko 250 uczestników w Katowicach i Sosnowcu

Blisko ćwierć tysiąca adeptów pływania weźmie w weekend udział w dwóch odsłonach cyklu Otylia Swim Tour. W sobotę odbędą się zajęcia w Katowicach, a dzień później w Sosnowcu.


Dla mnie to sentymentalna podróż, bo przecież w Katowicach, dokładnie na pływalni Pałacu Młodzieży, rozpoczęła się moja wielka przygoda z pływaniem. Cieszę się, że w tym samym miejscu w sobotę wraz z moim sztabem będę mogła przekazać wiedzę młodym pływakom – mówi Otylia Jędrzejczak.

Zajęcia w sobotę odbędą się na obiektach Pałacu Młodzieży w Katowicach, a w niedzielę młodzi pływacy spotkają się na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Z młodymi adeptami pływania pracować będą profesjonalni trenerzy. W wodzie dzieci będą uczyć się pływać czterema stylami pływackie, a także doskonalić nawroty i skoki do wody. Na każdym torze dzieci ćwiczą inny element.

Za dwa tygodnie swoją premierę będzie miała książka Otylii Jędrzejczak pt. „Otylia. Moja Historia”. Uczestnicy zajęć w Katowicach i Sosnowcu będą mieli okazję przedpremierowo kupić książkę mistrzyni olimpijskiej z Aten oraz uzyskać od niej dedykację i autograf.

Jestem dumna z tego, że mogę przekazać młodym adeptom pływania nie tylko wiedzę moją i mojego sztabu, ale również historię mojego życia – dodaje Jędrzejczak.

Cykl Otylia Swim Tour skierowany jest nie tylko do dzieci, ale również do ich rodziców.

W czasie, gdy dzieciaki ćwiczą zapraszamy rodziców na spotkania z psychologiem sportowym i dietetykiem. Rodzice też otrzymują kompleksową wiedzę, która jest im niezbędna przy wychowaniu młodego sportowca – mówi najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. Dzieciaki otrzymają także bardzo atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. firmy Wiśniowski, Sante i Tarczyński.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a sobotnia i niedzielna impreza współfinansowane będą ze środków miast Katowice i Sosnowiec. Tegorocznej mapa Otylia Swim Tour obejmuje pięć miast – wiosną zajęcia odbyły się w Lublinie, Nowym Targu i Sanoku.

Paweł Hochstim, Biuro Prasowe Fundacji Otylii Jędrzejczak/Sport.RIRM

drukuj