Otylia Jędrzejczak, Anita Włodarczyk i inne wielkie mistrzynie sportu na niezwykłej lekcji w-f tylko dla dziewcząt

Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak zaprosiła do Inowrocławia cztery inne wielkie mistrzynie sportu na niezwykłą lekcję wychowania fizycznego tylko dla dziewcząt. To będzie pierwsza tegoroczna odsłona akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Zajęcia skierowane do uczennic dwóch ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół średnich, odbędą się we wtorek.

 – Mistrzynie w szkołach to projekt, którego głównym celem jest zaktywizowanie do wysiłku fizycznego dziewcząt, które często, z różnych powodów, opuszczają zajęcia wychowania fizycznego. Razem z innymi mistrzyniami sportu będę przekonywać je, że lekcja w-f może być fajna i sprawiać wiele radości – mówi Otylia Jędrzejczak, wielokrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w pływaniu.

Najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania zaprosiła do Inowrocławie cztery inne mistrzynie sportu. Z dziewczętami spotkają się także dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, mistrzyni świata i złota medalistka igrzysk olimpijskich w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska, mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata w lekkoatletycznej sztafecie 4×400 metrów Iga Baumgart-Witan, a także wicemistrzyni świata we wspinaczce sportowej na szybkość Anna Brożek.

Wszystkie nie tylko spotkamy się z dziewczynami i będziemy opowiadać im o swoim życiu, ale również będziemy z nimi aktywnie ćwiczyć. Okres pandemii koronawirusa jeszcze zmniejszył aktywność sportową dziewcząt w wieku szkolnym. Dla ich zdrowia i dla ich radości, którą mogą czerpać z uprawiania sportu, musimy je przekonać, że warto ruszyć się sprzed komputera – dodaje Otylia Jędrzejczak.

W czasie kilkugodzinnego spotkania uczestniczki wraz z mistrzyniami sportu ćwiczyć będą pod okiem wykwalifikowanej trenerki personalnej. Po zajęciach odbędzie się spotkanie z mistrzyniami sportu, a później będzie też czas na autografy. Dziewczęta otrzymają atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. HMS Fitness.

Premierowe w 2020 roku zajęcia z cyklu „Mistrzynie w Szkołach” odbędą się we wtorek, 29 września, w hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu (al. Niepodległości 4). Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a pierwsze zajęcia także przez województwo kujawsko-pomorskie, miasto Inowrocław i powiat inowrocławski. Do końca 2020 roku zajęcia z cyklu „Mistrzynie w Szkołach” odbędą się jeszcze także w Sanoku, Zduńskiej Woli i Płocku. Na stronie internetowej mistrzyniewszkolach.pl przyjmowane są zapisy na zajęcia w Sanoku.

Paweł Hochstim/Sport.RIRM

drukuj