PAP/Paweł Supernak

Ósmy dzień głodówki rolników w Sejmie

Rolnicy w Sejmie już ósmy dzień prowadzą strajk głodowy. W sobotę dwóch protestujących ze względów zdrowotnych musiało przerwać głodówkę. Obecnie protest kontynuują cztery osoby.

Gospodarze prowadzący strajk głodowy w Sejmie domagają się rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem o unijnym Zielonym Ładzie. W środę rusza posiedzenie Sejmu. Rolnicy liczą, że szef rządu się tam pojawi i znajdzie dla nich czas.

Sam Donald Tusk powiedział niedawno, że nie planuje spotkania z – jak to określił – „tą grupką protestujących”, bo według niego „nie są oni reprezentatywni dla polskich rolników”.

Obecnym władzom zależy na podziałach wśród rolników, nie podejmują w Unii Europejskiej działań zmierzających do o obrony polskiej wsi – ocenił poseł Jan Krzysztof Ardanowski z Prawa i Sprawiedliwości.

– Pan premier nie chce spotykać się z rolnikami, nie chce z nimi rozmawiać, dlatego te formy się zmieniają. Były protesty na drogach, manifestacje w miastach wojewódzkich, manifestacje w Warszawie, również wylewanie gnojowicy przy biurach poselskich. Teraz część rolników protestuje w Sejmie, licząc na to, że może to miejsce polskiej demokracji, serce polskiego parlamentaryzmu sprawi, iż rząd zacznie rozmawiać, ale wydaje mi się, że nie ma żadnej woli. Ci ludzie są zdesperowani – mówił polityk.

Poseł przekazał, że Narodowa Rada Rozwoju – z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy – w uzgodnieniu z rolnikami przygotowuje stanowisko Polski na naszą prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Będzie je musiał jednak zatwierdzić rząd.

Gospodarze protestują przeciwko Zielonemu Ładowi, który wprowadza wiele szkodliwych wytycznych m.in. w rolnictwie. Rolnicy sprzeciwiają się też niekontrolowanemu napływowi produktów z Ukrainy.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl