PAP/Leszek Szymański

Radni PiS chcą zwołania nadzwyczajnej sesji rady Warszawy w związku z pożarem centrum handlowego przy ul. Marywilskiej 44

Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się zwołania nadzwyczajnej sesji rady Warszawy w związku ze skutkami pożaru hali przy ul. Marywilskiej 44. Apelują też o szybkie utworzenie tymczasowych warunków do handlu dla poszkodowanych kupców.

Radni Prawa i Sprawiedliwości poinformowali na konferencji prasowej przed spaloną 12 maja halą handlową przy ul. Marywilskiej 44, że w ubiegłym tygodniu złożyli wniosek o zwołanie sesji rady Warszawy i czekają na jego rozpatrzenie.

Radny Wojciech Zabłocki wskazał, że taka sesja mogłaby być okazją do zapoznania się m.in. z planami i działaniami władz miasta po pożarze hali.

 – Jeżeli hala ma być odbudowana, to powinniśmy się zastanowić czy będzie to zrobione w takiej lub innej formule. Powinniśmy zastanowić się, co można poprawić, zrobić lepiej, jak ją lepiej zabezpieczyć. Zależy nam na jednym, aby była przestrzeń do dyskusji, abyśmy mogli przy opinii publicznej, kupcach, radnych, zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi, aby władze miasta pojawiły się na tej sesji, a nie informowały nas o tym, co chcą zrobić za pomocą komunikatów – oznajmił Wojciech Zabłocki.

Radny Warszawy, kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Tobiasz Bocheński, podkreślił, że miasto powinno jak najszybciej stworzyć infrastrukturę tymczasową umożliwiającą kupcom prowadzenie dalszej działalności gospodarczej.

Tak wielkie i wyspecjalizowane miasto, mając zarządzanie kryzysowe, liczne wydziały i departamenty jest w stanie w dwa dni zorganizować takie miejsce. Czekamy dwa tygodnie i nie ma żadnej pomocy, są tylko słowa, a ludzie są w coraz gorszej kondycji finansowej, psychicznej. Oni nie mają żadnej wizji i perspektyw przedstawionych przez miasto, co będzie dalej – zauważył Tobiasz Bocheński.

Marywilska 44 była największym centrum handlowym w Warszawie. W obiekcie było ponad 1400 sklepów i punktów usługowych. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl