Orzysz: polsko–niemieckie ćwiczenia wsparcia bojowego

Na poligonie w Orzyszu trwają polsko–niemieckie ćwiczenia wsparcia bojowego. Bierze w nich udział łącznie 350 żołnierzy. To pierwsze tak duże wspólne ćwiczenia polskiego i niemieckiego wojska.

W ćwiczeniach uczestniczy 220 polskich żołnierzy z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Dysponuje ona dwudziestoma czołgami T-72 M1. Z Niemiec do Orzysza przyjechało około 130 żołnierzy. Przywieźli ze sobą czternaście czołgów leopard 2A6 oraz trzynaście transporterów opancerzonych Marder.

W ćwiczeniach uczestniczą także niemieccy wojskowi z plutonów zmechanizowanego i remontowego oraz grup saperskich i medycznych. Obecni są także przedstawiciele niemieckiej żandarmerii. Podczas manewrów żołnierze ćwiczą strzelanie oraz działania taktyczne w polu. Manewry odbywają się według polskich i niemieckich programów szkoleniowych.

Ćwiczeniom w Orzyszu przyglądał się dziś dowódca stacjonującego w Szczecinie Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO generał broni Manfred Hoffman. Podziękował żołnierzom za zaangażowanie i docenił rozwój polskiej armii.

– Jeszcze większa współpraca, wspólne szkolenie się i ćwiczenia, jak i również udoskonalanie się naszych wojsk potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze i wierzę, że jesteśmy w stanie zapewnić naszym państwom ochronę i bezpieczeństwo – mówił generał broni Manfred Hoffman, dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO.

Ćwiczenia w Orzyszu potrwają do końca tygodnia.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl