ORLEN Skylight Accelerator – pozyskiwanie innowacyjnych technologii od startupów z całego świata

PKN Orlen uruchamia akcelerator dla startupów. Chce w ten sposób rozwijać swoje technologie i usługi. Trwa nabór do programu.

Orlen chce rozwinąć swój potencjał innowacyjny. Potrzebuje nowych rozwiązań, by oferować nowe usługi swoim klientom. I stąd właśnie pojawił się pomysł na stworzenie specjalnego akceleratora.

– Który nazywa się Skylight Accelerator i jest to program, który będzie miał na celu pozyskanie innowacyjnych technologii od startupów z całego świata – mówi Łukasz Kopeć z PKN Orlen.

https://twitter.com/PKN_ORLEN/status/1415684781740761093

Z punktu widzenia startupów największym wyzwaniem jest dotarcie ze swoją ofertą do klienta. Orlen to ma. I właśnie to jest największym atutem nowego programu, który ma przyciągnąć innowacyjne technologie.

– Ten program jest ścieżką, mostem, który ma połączyć nowopowstające firmy – czy z Polski, czy z zagranicy – z Orlenem, a więc z największą polską spółką – wyjaśnia Tomasz Kowalczyk z Rebels Valley.

Startupy to przyszłość gospodarki. Pokazuje to Polski Ład i Krajowy Plan Odbudowy.

– W 2023 roku 2,2 mld dodanej wartości dla gospodarki będą generowały startupy – podkreśla Justyna Orłowska, pełnomocnik premiera ds. GovTech.

20 proc. środków z Krajowego Planu Odbudowy zostanie wydanych właśnie na cyfryzację – wskazuje Justyna Orłowska i tłumaczy, że to kwota ok. 60 mld złotych.

– Jak mówimy o takich kwotach, jak mówimy o cyfryzacji, to bez startupów nie zadzieje się to – zaznacza pełnomocnik premiera ds. GovTech.

Akcelerator Orlenu pozwoli ten potencjał, jaki tkwi w startupach, przekuć na wyniki gospodarcze.

– Startupy, które się dostaną do tego programu, będą miały możliwość przetestowania swoich rozwiązań w rzeczywistych warunkach operacyjnych w oparciu o nasze aktywa – zarówno aktywa produkcyjne, jak i naszą sieć detaliczną – mówi Łukasz Kopeć.

Orlen jest szczególnie zainteresowany współpracą w takich obszarach, jak produkcja petrochemiczna i rafineryjna, energetyka oraz rozwój nowych usług. W ramach programu przedstawił 22 wyzwania technologiczne. O udział w programie można ubiegać się do 16 sierpnia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl