fot. twitter.com

Opolskie: policjanci z CBŚP zatrzymali poszukiwanego od 3 lat mężczyznę

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanego od 3 lat mężczyznę, który miał do odbycia karę 8 lat więzienia m.in. za rozbój, kradzież z włamaniem, a także przestępstwo narkotykowe – przekazał we wtorek mł. asp. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP.

Jak powiedział mł. asp. Paweł Żukiewicz, policjanci CBŚP z Opola ustalili, że w powiecie opolskim może przebywać ukrywający się od 3 lat przed polskim wymiarem sprawiedliwości 37-letni mężczyzna.

„Funkcjonariusze bardzo dokładnie zaplanowali działania, tym bardziej, że przypuszczali, iż poszukiwany może posiadać broń. Błyskawiczną akcję zatrzymania przeprowadzili policjanci z zespołu specjalnego CBŚP z Opola” – poinformował.

Mł. asp. Paweł Żukiewicz wskazał, że mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy.

„Policjanci przeszukali jego samochód oraz miejsce zamieszkania. W aucie znaleźli i zabezpieczyli dowód osobisty ze zdjęciem przedstawiającym wizerunek poszukiwanego, ale na którym znajdowały się dane innej osoby. Natomiast w trakcie przeszukania domu, w którym przebywał, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli broń wraz z amunicją, a także narkotyki” – podał.

Podkreślił również, że 37-latek ma do odbycia łącznie 8 lat więzienia m.in. za rozbój, kradzież z włamaniem, a także przestępstwo narkotykowe.

„Policjanci CBŚP doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Okręgowej w Opolu, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji, a także posiadania narkotyków. Po czynnościach został doprowadzony do Zakładu Karnego” – dodał mł. asp. Paweł Żukiewicz.

Zaznaczył, że funkcjonariusze obecnie ustalają m. in. czy zabezpieczona broń mogła być wykorzystana do popełnienia innych przestępstw.

„Także sprawdzają czy zatrzymany mógł posłużyć się zabezpieczonym dokumentem z danymi innej osoby” – podał.

PAP

drukuj