fot. cbsp.policja.pl/

Dolnośląskie: CBŚP zlikwidowało laboratorium amfetaminy w powiecie oleśnickim

Ponad 5 litrów amfetaminy oraz 5 kg marihuany przejęli funkcjonariusze CBŚP podczas likwidacji znajdującego się w powiecie oleśnickim na Dolnym Śląsku laboratorium, w którym była wytwarzana amfetamina. W sprawie zatrzymano cztery osoby, w tym „chemika”.

Laboratorium znajdowało się w wynajętym warsztacie samochodowym w powiecie oleśnickim na Dolnym Śląsku. Według ustaleń policji mogło działać od kwietnia tego roku.

„Wyprodukowane narkotyki najprawdopodobniej były rozprowadzane na terenie województwa dolnośląskiego” – przekazała rzecznik CBŚP, podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Likwidując laboratorium policjanci przejęli 5,5 litra amfetaminy, 5 kg marihuany oraz prekursory narkotykowe.

„Zabezpieczyli także dwa skonstruowane samodzielnie reaktory, chłodnice, szkła laboratoryjne i inne przedmioty niezbędne do produkcji narkotyku” – dodała podinsp. Jurkiewicz.

Rzecznik wskazała, że w laboratorium w jednym cyklu można było wyprodukować około 6 litrów płynnej amfetaminy.

W sprawie zatrzymano cztery osoby, w tym „chemika”. Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy przedstawili im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcji środków psychotropowych w znacznych ilościach. Tamtejszy sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowy areszt.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl