fot. flickr.com

Opole: Akcja policji na plantacji marihuany pod Wrocławiem

Opolscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali plantację marihuany pod Wrocławiem. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Opolu, która nadzoruje śledztwo, na jej wniosek aresztowano 35-letniego Rafała G. – właściciela nielegalnej uprawy.

Na ślad nielegalnej plantacji marihuany natrafili podczas działań operacyjnych policjanci z CBŚP w Opolu. W trakcie śledztwa ustalili, że 35-letni Rafał G. w dwóch budynkach na terenie województwa dolnośląskiego uprawia konopie i wytwarza z nich marihuanę.

Na początku lutego do wynajmowanego przez Rafała G. domu jednorodzinnego pod Wrocławiem i mieszkania w stolicy Dolnego Śląska weszli policjanci. Podczas przeszukania w obydwu lokalach znaleziono łącznie 370 krzaków konopi indyjskich. Jak ustalono, przed zatrzymaniem podejrzany wyprodukował 8 kilogramów narkotyku, który sprzedał za ponad 120 tysięcy złotych.

Jak poinformował Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu, mężczyźnie postawiono zarzut produkcji i handlu narkotykami w znacznych ilościach. Podejrzany przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za zarzucane czyny Rafałowi G. grozi kara do 15 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl