PAP/Darek Delmanowicz

Opady deszczu i śniegu; powieje silny wiatr

W ciągu dnia zachmurzenie całkowite, tylko na południowym wschodzie początkowo umiarkowane. Przemieszczające się z północnego zachodu na wschód opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w zachodniej połowie kraju w deszcz. Na północnym zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma do 15 mm, natomiast w Sudetach do 12 mm.

W północno-wschodniej części Polski przejściowo opady śniegu o natężeniu umiarkowanym ograniczające widzialność do około 500 m. Miejscami w północnej połowie kraju krótkotrwale burze i krupa śnieżna.

Temperatura maksymalna od 0 stopni na wschodzie, około 2-4 stopni w centrum do 6-8 stopni Celsjusza na zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat około -1 st.C. Wiatr umiarkowany, stopniowo wzmagający się do dość silnego, nad morzem dość silny i silny od 30 km/h do 45 km/h, porywisty, południowo zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h, wieczorem nasilające się na zachodzie do 75 km/h, najsilniejsze porywy od rana nad morzem do 80 km/h, a w górach do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południu opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, przechodzące w deszcz, okresami na Podkarpaciu o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Miejscami krótkotrwale burze i krupa śnieżna.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl