„Ojców Naszych Starym Szlakiem”

Żywa lekcja historii – tak z pewnością możemy powiedzieć o jedenastym Rajdzie Motocyklowym „Ojców Naszych Starym Szlakiem”. Motocykliści ze stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński wyruszyli dziś rano z Sokółki. Trasa wiedzie z Polski na Białoruś. Przez 6 dni pokonają około półtora tysiąca kilometrów.

Odwiedzenie miejsc związanych z historią Polski oraz nawiązanie kontaktu z osobami mieszkającymi na Białorusi – to główne cele jakie przyświecają motocyklowej wyprawie „Ojców Naszych Starym Szlakiem”.Będziemy odwiedzać miejsca, szczególnie ważne dla Polaków – wśród nich Sanktuarium Matki Bożej Budsławskiej – mówi Krzysztof Butlewski – koordynator i uczestnik rajdu.

– Głównym tematem rajdu są obchody rocznicowe oraz odwiedzenie Sanktuarium w Bocławiu. Pobocznymi imprezami, no w tym roku główną uroczystością też będzie 70-lecie akcji Ostra Brama. Jest to rys historyczny czyli zwiedzenie miejsc związanych z Polską, z macierzą na Białorusi. Przemieszczamy się po miejscach historycznych czyli Mir, Nowogródek. Kresy. Z tymi miejscami wiąże się ogromna historia. Kończymy rajd wśród Polaków. Tak na szybko, w okolicach Rosia spotkamy się przy ognisku, pośpiewamy i 9 lipca powinniśmy w Bobrownikach wrócić do kraju –powiedział Krzysztof Butlewski.

Uczestnicy będą pokonywać codziennie od 150 – 280 km. Rajd zakończy się 9 lipca.

TV Trwam News

drukuj