fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: Jezus jest skarbem i drogocenną perłą

Ci, którzy znaleźli skarb, mają serce twórcze i poszukujące. To Jezus jest skarbem i drogocenną perłą – mówił Ojciec Święty Franciszek. Papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Ojciec Święty Franciszek przywołał niedzielną Ewangelię. Wskazywał, że ten, kto znajduje perłę lub skarb, sprzedaje wszystko, aby kupić to, na czym mu najbardziej zależy. W ten sposób Jezus proponuje każdemu z nas Królestwo Niebieskie. Dostęp do niego w pełni mają jednak ci, którzy są gotowi postawić na nie wszystko – mówił Papież.

– Chodzi o porzucenie ciężkiego brzemienia naszych zabezpieczeń światowych, które przeszkadzają nam w szukaniu i budowaniu Królestwa: żądzy posiadania, pragnienia zysku i władzy, myślenia tylko o sobie samych – podkreślał Ociec Święty.

Papież tłumaczył, że życie niektórych ludzi może okazać się przygaszone i przeciętne, dlatego że nie wyruszyli na poszukiwanie prawdziwego skarbu. Zadowolili się rzeczami, które przemijają.

– Królestwo Niebieskie jest przeciwieństwem zbędnych rzeczy, które oferuje świat, jest przeciwieństwem życia banalnego. Istotnie – ci, którzy znaleźli skarb, mają serce twórcze i poszukujące, które nie powtarza, lecz wynajduje, wytyczając i podążając nowymi drogami, które prowadzą nas ku miłowaniu Boga, do kochania innych, do prawdziwego miłowania siebie samego – wskazywał papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że w odkrywaniu skarbu, a co za tym idzie – sensu swojego życia, pomaga nam Jezus. To On potrafi wzbudzać radość, która towarzyszy każdemu, zaangażowanemu w przygodę świętości – dodał Papież.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl