fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Prośmy o łaskę rozpoznania i podążania za głosem dobrego Pasterza

Ojciec Święty zachęcał każdego z nas, by prosić o łaskę rozpoznania i podążania za głosem dobrego Pasterza. Który – jak dodał Papież Franciszek – wyprowadza nas z ograniczeń egoizmu i prowadzi na pastwiska prawdziwej wolności.

W IV Niedzielę Wielkanocną nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza Ojciec Święty przewodniczył modlitwie Regina Coeli z Biblioteki Pałacu Apostolskiego. W rozważaniach Papież nawiązując do Ewangelii zachęcił, abyśmy zawsze podążali za głosem Boga, a nie głosem kusiciela.

Jak tłumaczył Ojciec Święty te różne głosy rozbrzmiewają w nas. Jest głos Boga, który przemawia życzliwie do sumienia i jest kuszący głos, wiodący do zła. Ważne jest, aby nauczyć się je rozpoznawać w swoim życiu.

– Głos Boga nigdy nas nie zmusza. Bóg składa propozycje. Nie narzuca się. Natomiast zły głos uwodzi, atakuje, zmusza. Rozbudza oślepiające złudzenia. Kuszące, ale ulotne emocje. Początkowo schlebia. Sprawia, że wierzymy, iż jesteśmy wszechmocni, ale potem pozostawia nas z pustką wewnętrzną i oskarża: Jesteś nic nie wart. Natomiast głos Boga napomina nas z wielką cierpliwością, ale zawsze dodaje nam otuchy. Pociesza nas. Zawsze podsyca nadzieję – powiedział Papież Franciszek.

Po modlitwie Papież Franciszek zaapelował też o międzynarodową współpracę w celu rozwiązania kryzysu wokół pandemii koronawirusa i połączenie wysiłków naukowców, by wypracować szczepionkę i skuteczne leczenie.

Ojciec Święty ogłosił również, że poparł propozycję tworzonego przez przywódców religijnych Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, by 14 maja ogłosić dniem modlitwy i postu oraz dzieł miłosierdzia dla wiernych wszystkich religii.

RIRM

drukuj