fot. pixabay.com

Ogromne zainteresowanie programem „Dobry Start”

Rodzice i opiekunowie złożyli 1,1 mln wniosków w tegorocznym programie „Dobry Start”. Dotyczą one 300 zł na wyprawkę szkolną dla około 1,6 mln dzieci. Wnioski są przyjmowane od początku lipca.

Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Paweł Żebrowski, przypomniał, że wnioski można składać tylko elektronicznie.

Można to zrobić przez aplikację mZUS czy bankowość elektroniczną. Rodzice mogą też skorzystać z platformy usług elektronicznych, żeby ten wniosek złożyć. Wnioski można składać 24 godziny na dobę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje elektroniczne wnioski cały dzień i całą noc – powiedział Paweł Żebrowski.

Wnioski mogą składać wszyscy rodzice. Nie obowiązuje kryterium dochodowe.

Wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną można składać do końca listopada, ale jeśli rodzice zrobią to w lipcu lub sierpniu, wypłata świadczenia będzie nie później niż do 30 września.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl