fot. twitter.com/GIS_gov

Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

27 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na ważną rolę tej grupy zawodowej w społeczeństwie.

Praca diagnostów laboratoryjnych dostarcza wiedzy o stanie klinicznym pacjenta i postępach w leczeniu. To też podstawowe narzędzie profilaktyki zdrowotnej.

Polscy diagności zabiegają o zapisy prawne w sprawie porady diagnostycznej. Dzięki temu takie porady byłyby udzielane pacjentom oraz innym specjalistom.

O szczegółach mówi Monika Pintal-Ślimak, prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

Diagności laboratoryjni w trakcie swojego kształcenia na studiach medycznych, później w trakcie kształcenia specjalizacyjnego są przygotowywani do tego, aby doradzać pacjentowi. Pacjent od razu mógłby mieć wykonywane dodatkowe badania, które diagności by zlecali – powiedziała Monika Pintal-Ślimak.

Według rejestru Izby Diagnostów Laboratoryjnych grupa zawodowa diagnostów laboratoryjnych liczy w Polsce 18 tysięcy specjalistów. Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego obchodzimy od 2012 roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl