I Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasnej Górze

„Oblężenie Jasnej Góry” – pod takim hasłem na Jasnej Górze odbywa się dziś I Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn. Spotkanie jest odpowiedzią na atak współczesnej kultury na wzorce męskości oraz wyrazem pragnienia upowszechnienia pracy duszpasterskiej wzmacniającej mężczyzn w ich rolach i zadaniach.    

W programie pielgrzymki znalazły się m.in wykłady dotyczące męskości i ojcostwa prowadzone przez Jacka Pulikowskiego, Mieczysława Guzewicza oraz Stanisława Sławińskiego.

Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. w bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem ks. bpa Marka Mendyka z diecezji legnickiej.

Mam nadzieję, że ta pielgrzymka będzie impulsem, który spowoduje, że polscy mężczyźni będą chcieli brać odpowiedzialność za zadania, do których są powołani – mówi Andrzej Lewek ze Stowarzyszenia Mężczyzn św. Józefa.

– Mam przekonanie, że jest taka potrzeba, by mężczyźni się budzili w tych wspólnotach, parafiach, swoich rodzinach i brali odpowiedzialność. Mam również przekonanie, że ten impuls może sprawić, że powstanie dużo męskich grup w różnych parafiach w Polsce. Jest naszym wielkim pragnieniem, aby w każdej parafii w Polsce było takie miejsce, środowisko, które gromadzi mężczyzn po to, by wzmacniać nas jako mężczyzn w naszych podstawowych rolach i działaniach, które wynikają z tego, w jaki sposób Pan Bóg nas stworzył i do czego nas powołał – wskazuje Andrzej Lewek.

Spotkanie na Jasnej Górze zakończy się uroczystym aktem zawierzenia mężczyzn i rodzin Matce Bożej.

I Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn odbywa się pod honorowym patronatem ks. abpa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i przewodniczącego KEP, Prymasa Polski ks. abpa Wojciecha Polaka oraz metropolity częstochowskiego ks. abpa Wacława Depo.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl