fot. pixabay.com

Od przyszłego tygodnia mają ruszyć szczepienia nauczycieli przeciwko SARS-CoV-2

W przyszłym tygodniu rząd chce rozpocząć szczepienia nauczycieli. Rekomendacje w tej sprawie wydała wczoraj Rada Medyczna przy premierze. Ma to także związek z decyzją rządu dotyczącą stosowania w grupie osób od 18 do 60 roku życia szczepionki firmy Astra Zeneca.

Pierwsza dostawa preparatu firmy Astra Zeneca do Polski jest spodziewana w przyszłym tygodniu. Wtedy też, zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej, mają ruszyć szczepienia grupy 1C – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

– Rada zarekomendowała, żeby rozpocząć szczepienia nauczycieli. W pierwszej kolejności chodzi o tych, którzy już uczą klasy I-III lub nauczycieli przedszkolnych. Rozpoczęliśmy wczoraj przygotowanie do projektu szczepień. Pojutrze o wszystkim  szczegółowo poinformujemy, jak zostanie uruchomiony system rejestracji nauczycieli i procedura szczepień, aby to przeszło jak najsprawniej i swobodnie dla nauczycieli, którzy zdecydują się na zaszczepienie – powiedział Michał Dworczyk.

Minister Michał Dworczyk podkreślił, że szczepionki firmy Astra Zeneca są pełnowartościowe. Chronią ponad 60 proc. osób przed zachorowaniem, a pozostałe osoby przed ciężkim przebiegiem, hospitalizacją i zgonem – wyjaśnił.

Szef KPRM zaznaczył też, że dla wszystkich nauczycieli i pozostałych seniorów powyżej 60 lat rekomendowana jest jednak szczepionka firm Pfizer lub Moderna.

RIRM

drukuj