fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Od północy ponownie obowiązują zaostrzone restrykcje w całym kraju 

Od północy w całym kraju obowiązują zaostrzone obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Zgodnie z decyzją rządu do 9 kwietnia zamknięte będą m.in. hotele, część sklepów w galeriach handlowych, instytucje kultury oraz obiekty sportowe.

Taka decyzja uzasadniana jest rosnąca liczbą zakażeń, spowodowanych głównie brytyjską odmianą koronawirusa.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1373174971757965312

Oprócz tego w całym kraju do 28 marca obowiązuje zakaz organizacji m.in. wesel, komunii i przyjęć okolicznościowych. Wstrzymana jest też działalność stacjonarna restauracji.

Resort zdrowia zapewnia, że na razie nie ma planów zaostrzania ograniczeń epidemicznych – mówi rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz.

– Nie ma na razie żadnych pomysłów wprowadzania kolejnych obostrzeń. Pamiętajmy – to, co widzimy po województwie warmińsko-mazurskim, że obostrzenia przynoszą swój skutek w ciągu 10-14 dni, więc mniej więcej tak będziemy obserwować, ale jednocześnie, jeżeli będziemy widzieli dużą skalę wzrostów, na pewno trzeba będzie działać. Ale nikt dziś jeszcze nie podjął żadnych decyzji o zamykaniu kraju i zakazywaniu przemieszczania się – podkreśla Wojciech Andrusiewicz.     

Wcześniej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski wskazał, że jeżeli rozszerzenie obostrzeń na całą Polskę nie spowoduje wygaszenia epidemii, czy przynajmniej spowolnienia trzeciej fali, to kolejne kroki będą typowym lockdownem, gdzie będzie zamykane zupełnie wszystko.

RIRM

drukuj