Obrady Ligi Arabskiej nt. Syrii już w niedzielę

Liga Arabska już w niedzielę, a nie we wtorek, jak pierwotnie planowano, będzie obradować na temat Syrii. Ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich Ligi spotkają się w Kairze.

O przyspieszeniu terminu obrad poinformowano w sobotę, w dniu, kiedy Syrię opuścili inspektorzy ONZ ds. broni chemicznej.

Sekretarz stanu USA John Kerry, który w piątek mówił, że Waszyngton ma niezbite dowody, iż reżim syryjski użył broni chemicznej przeciwko cywilom, i podkreślał, że USA muszą na to zareagować, jako sojuszników ewentualnej operacji przeciwko Syrii wymienił Francję, Ligę Arabską i Australię.

Kilka dni temu Liga Arabska obwiniła władze Syrii o atak chemiczny pod Damaszkiem z 21 sierpnia i zaapelowała o pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności.

PAP/RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl