Obnażą ataki na Kościół – Trwa konkurs na pracę naukową

Pod koniec marca przyszłego roku zostanie rozstrzygnięty konkurs na pracę naukową ukazującą ataki medialne na Kościół, sposoby manipulacji oraz efekty, jakie osiągnięto w tych działaniach. Organizatorem konkursu „Media, a Kościół. Rzetelne dziennikarstwo, czy celowa manipulacja” jest Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

Prace można nadsyłać do końca lutego 2014 r. Będą oceniane w kilku kategoriach: pracy naukowej, popularno-naukowej, ale także pracy reporterskiej. Nagrodą dla najlepszych prac będzie wydanie ich w wersji książkowej, zarówno w pojedynczych wersjach monograficznych, jak i zbiorowych. Ponadto najlepsza praca zostanie nagrodzona nowoczesnym laptopem.

Poseł Andrzej Jaworski, szef Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski podkreśla, że z racji dużego zainteresowani, prace będą również oceniane pod kątem artykułu prasowego.

– W tej chwili mamy nadesłanych kilka prac, które mają charakter typowo naukowy, natomiast większość tych prac, które przyszło są popularno-naukowe lub mają charakter bardziej felietonów czy artykułów prasowych. Z tymi pracami zgłaszają się osoby w różnym wieku. Prace będziemy rozpatrywać, w trzech kategoriach. Nie tak jak wcześniej mówiliśmy tylko jako prace naukowe czy popularno-naukowe, ale także – z racji tego, że jest duże zainteresowanie ze strony osób młodych – w postaci artykułów czy tego typu aplikacji krótszych – zaznacza poseł Andrzej Jaworski.

Prace należy przesyłać w wersji papierowej wraz z oświadczeniem na sejmowy adres Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

Karta Zgłoszeniowa [Pobierz]

Regulamin konkursu na pracę monograficzną [Pobierz]

RIRM

drukuj