fot. facebook.com/OdraNiemenMazowsze

Obiady dla bohaterów podczas epidemii – akcja, którą wesprzeć może każdy

Kilkunastu kombatantów z Krakowa i ich małżonków otrzymuje wsparcie w postaci ciepłych posiłków w ramach ogólnopolskiej akcji dostarczania obiadów bohaterom. W zbiórkę pieniędzy na ten cel zaangażować może się każdy.

Akcję wesprzeć można wpłatami na stronie https://zrzutka.pl/obiadydlabohaterow. Na obiady, które codziennie otrzymują żołnierze Armii Krajowej i, gdy jest taka potrzeba, także ich małżonkowie lub opiekunowie, zebrano już ponad 310 tys. zł. Pomagają też sponsorzy i indywidualni darczyńcy.

Pomoc dotarła także do kombatantów z Krakowa. Do tej pory poprosiło o nią kilkanaście osób, a posiłki dla nich przygotowuje tutejsza restauracja „Aquarius”. W ramach akcji wsparcie otrzymują też osoby zgłaszające się za pośrednictwem swoich organizacji kombatanckich. W stolicy Małopolski koordynuje ją oddział Stowarzyszenia Odra-Niemen. Więcej informacji znaleźć można na profilu jej mazowieckich struktur:

Szanowni Państwo, po kilku dniach intensywnych przygotowań, rozpoczęliśmy dzisiaj akcję "Obiady dla Bohaterów podczas…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki Czwartek, 19 marca 2020

Jak wskazał w czwartek wojewoda małopolski Piotr Ćwik, akcja ta to „wyraz troski” oraz „przejaw międzypokoleniowej solidarności”.

„Epidemia postawiła nowe wyzwania przed tymi, którym jesteśmy szczególnie wdzięczni za dar poświęcenia swojego życia służbie ojczyźnie. Chyląc czoła przed kombatantami, mówimy: pamiętamy i jesteśmy” – podkreślił.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl