fot. twitter.com

Obchodzimy Światowy Dzień Wody

W piątek przypada Światowy Dzień Wody. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na niedobór wody na świecie.

Został ten dzień utworzony dlatego, że na świecie wiele osób boryka się z problemami dostępu do wody, a zdaniem organizacji, które się zajmują gospodarką wodną, społeczeństwo europejskie, jak i też światowe zbyt mało się tą trudną sytuacją interesują – powiedział prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca.

Jak dodał, bardzo ważne jest przypominanie o problemach związanych z brakiem wody. Polska w zeszłym roku borykała się z dotkliwą suszą.

– W zeszłym roku na jednego mieszkańca w Polsce przypadało 4 razy mniej wody niż statystycznie na jednego Europejczyka. Więc niewątpliwie mamy problemy z wodą – wskazał Przemysław Daca.

Jeszcze na początku tego wieku mieliśmy okres suszy średnio co 5 lat, teraz mamy co dwa lub co rok, więc niewątpliwie musimy się bardzo koncentrować również i na tym problemie. (…) To jest nasza odpowiedź, to jest projekt, wielka strategia polska, zmierzająca do szeregu różnych działań nakierowanych na zatrzymanie wody i zapobieganie suszy w Polsce – zaznaczył prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj