fot. Monika Bilska

Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w toruńskim sanktuarium

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędą się dziś obchody związane z 101. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godz. 12.00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji Ojczyzny. Przed Mszą św. wierni zebrani w świątyni odśpiewają wspólnie hymn narodowy. Po Eucharystii nastąpi złożenie wieńców pod płaskorzeźbą przedstawiającą Cud nad Wisłą.

– Chcemy złożyć tu kwiaty, ale też zapalić znicze, przypomnieć sobie o tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że Polska jest niepodległym krajem. Już w niedzielę po godz. 12.00 będą się u nas odbywać uroczystości. W poniedziałek także o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św., podczas której dalej będziemy modlić się w intencji, by Pan Bóg błogosławił Ojczyźnie, by Polacy zawsze byli wierni Panu Bogu, Kościołowi i kochali Ojczyznę nade wszystko – mówił kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

W poniedziałek po Eucharystii nastąpi procesja do pomników św. Jana Pawła II i Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl