Obama: Wlk. Brytania nie może liczyć na umowę handlową z USA

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama ocenił w piątek, że wyjście z Unii Europejskiej miałoby negatywne skutki dla Wielkiej Brytanii; podkreślił, że nie mogłaby ona liczyć na podpisanie bilateralnej umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi w najbliższej przyszłości.

Prezydent Obama przedstawił to stanowisko podczas wspólnej konferencji prasowej z brytyjskim premierem Davidem Cameronem po ponad półtoragodzinnym spotkaniu roboczym, w trakcie którego rozmawiali m.in. o operacji Sophia – unijnej misji morskiej przeciwko handlarzom ludzi na Morzu Śródziemnym, kryzysie na Ukrainie, rozszerzeniu sankcji wobec wybranych obywateli Rosji, a także niestabilnej sytuacji politycznej w Afganistanie i na Bliskim Wschodzie.

Obama oświadczył, że w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oddzielne porozumienie bilateralne „nie wydarzy się w najbliższej przyszłości”. „Priorytetem będą dla nas w dalszym ciągu negocjacje z całym blokiem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl