Nowoczesna zawiesiła troje posłów

Troje posłów Nowoczesnej zostało zawieszonych w prawach członków partii. To reakcja na doniesienia medialne, mówiące o możliwym ich przejściu do Platformy Obywatelskiej.

Zawieszenie posłów: Joanny Augustynowskiej, Marty Golbik i Grzegorza Furgo nastąpiło zgodnie z artykułem statutu Nowoczesnej, który mówi m.in., że członkowie partii ponoszą odpowiedzialność dyscyplinarną za „działania sprzeczne z celami Nowoczesnej lub godzące w jej dobre imię”. Zwieszeni posłowie mają prawo do odwołania się od tej decyzji.

W poniedziałek „Rzeczpospolita” napisała, że w najbliższym czasie Platforma ogłosi transfer dwojga posłów Nowoczesnej: Marty Golbik i Grzegorza Furgo.

Z kolei Wirtualna Polska informowała, że odejście z Nowoczesnej rozważa dwoje kolejnych polityków partii Ryszarda Petru: Joanna Augustynowska i Michał Stasiński. Z nieoficjalnych wypowiedzi władz PO wynika, że przejścia z Nowoczesnej są możliwe, choć trudno przesądzić jaka będzie ostateczna liczba tych posłów. Dotychczas klub Nowoczesnej liczył 31 posłów.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj