fot. PAP/Mateusz Marek

Nowe wagony dla PKP Intercity

Zakończyła się dostawa nowych wagonów dla PKP Intercity. Przewoźnik otrzymał ich ponad 80. Wagony są dostosowane m.in. do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, powiedział podczas konferencji prasowej, że kolej czeka na następne pociągi. Zauważył, że nie zabraknie pracy dla firm produkujących i remontujących składy.

Andrzej Adamczyk zwrócił też uwagę, że ilość taboru kolejowego, nowoczesnych pociągów ma również wpływ na regularność połączeń kolejowych.

– Zmieniamy polską kolej od 2015 roku. Staramy się zniwelować zaniedbania powstałe przed 2015 rokiem przez co najmniej kilkanaście lat poprzednich rządów. To nie tylko polityka taborowa. To nie tylko takie wagony, które odpowiadają standardom i podróżnym w każdym kraju europejskim. To także działania mające na celu zwiększenie dostępności szlaków kolejowych w Polsce – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury dodał, że budowane i modernizowane są nowe linie kolejowe w Polsce. W ciągu 7 lat do użytku oddano ponad 850 dworców, przystanków, stacji kolejowych.

W 2022 roku z usług kolei skorzystało 340 mln osób, w tym 60 mln wybrało Intercity.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl