fot. PAP

Nowak nie stawi się na posiedzeniu komisji

Minister transportu Sławomir Nowak nie stawi się na posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury, które zostało zwołane na dziś popołudnie na wniosek posłów PiS w związku z zaniedbaniami przy budowie dróg.

PiS chciało także, by minister wytłumaczył się z informacji podanych przez jeden z tygodników dotyczących jego związków z firmą zarabiającą na państwowych kontraktach CAM Media.

Minister Sławomir Nowak stchórzył; atmosfera wokół jego osoby  jeszcze bardziej gęstnieje – stwierdził poseł Andrzej Adamczyk.

Wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury podkreśla, że doniesienia medialne mówią o szwadronach oficerów politycznych zorganizowanych przez Nowaka zarządza resortem. Do tego dochodzą także niewyjaśnione relacje z zastępcą.

To nie jest wezwanie do cioci na herbatkę, ale nawet i cioci się nie odmawia. Co dopiero polskiemu Parlamentowi? Wydaje się, że Sławomir Nowak kpi. Minister, którego relacje chociażby z firmami biznesowymi realizującymi zadania dla podległych mu jednostek są niejasne. Winien tę sprawę wyjaśnić. Dzisiaj Panie Ministrze ma Pan szansę. Dajemy Panu możliwość, żeby raz jednoznacznie wyjaśnił Pan swoją bardzo niezrozumiałą i wątpliwą sytuację w resorcie transportu. Nas nie interesuje to z kim się Pan zadaje wieczorami, z kim i gdzie przesiaduje nocami. Nas interesuje to jak Pan wypełnia swoje konstytucyjne obowiązki – zaznaczył poseł Andrzej Adamczyk.

RIRM

drukuj