Nowa ustawa o prokuraturze

Utrzymanie niezależności prokuratury, zwiększenie kompetencji prokuratora generalnego oraz włączenie prokuratury wojskowej do cywilnej. To główne elementy projektu nowej ustawy o prokuraturze – poinformował minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. 

Ten kierunek jest właściwy choć zmiany w prokuraturze pokazują, że rządy w Polsce sprawowane są bez koncepcji mówi poseł Stanisław Piotrowicz członek krajowej rady prokuratury.

– Przed dwoma laty dokonano zasadniczej reformy prokuratury i okazuje się, że ta wielka silna reforma nie wytrzymała próby czasu. Po dwóch latach mówi się, że trzeba dokonywać gruntownej reformy prokuratury. To pokazuje, jak się w Polsce rządzi bez koncepcji, bez przemyślenia od hasła do hasła. Nie słucha się kompletnie opozycji, która jeżeli nawet nie godzi się z jakimś modelem to przynajmniej podpowiada doprecyzowanie tego modelu który nie jest jej wymysłem – powiedział poseł Stanisław Piotrowicz.

Zbigniew Ziobro – lider SP mówi wprost, że  Jarosław Gowin mówiąc o noweli ustawy o prokuraturze przyznał iż PO popełniła wielki błąd przeforsowując dwa lata temu reformę prokuratury.

– Skoro minister sprawiedliwości zmienia dziś tą ustawę, przyznaje się do tego ciężkiego błędu i tej wielkiej niekompetencji rządu Donalda Tuska to jednak należy to docenić o tyle, że nie idą panowie z PO w zaparte i przyznają się do tego, co od początku przedstawiciele SP mówili, że ta ustawa to jest droga do nikąd. Niemniej powinni pójść krok dalej czyli zaproponować rozwiązania, które będzie naprawdę lepsze i dlatego odwołuję się tutaj do pana ministra Gowina, jak również do premiera Donalda Tuska by panowie wzięli pod uwagę równorzędny projekt, projekt złożony przez SP reformy prokuratury. Reformy, która z całą pewnością prowadzi do tego, aby stała się ona instytucją skutecznie chroniącą bezpieczeństwo Polaków – powiedział Zbigniew Ziobro, lider SP.

Wypowiedź posła Stanisława Piotrowicza:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj