fot. facebook.com

Nowa placówka KRUS

W Radziejowie powstała nowa placówka Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W inauguracji jej pracy udział wziął minister rolnictwa i rozwoju wsi.

KRUS, czyli Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego służy rolnikom i nie pozostawia ich bez pomocy. W przypadku nieszczęść gwarantuje uzyskanie wsparcia.

– To jest zabezpieczenie emerytalne i rentowe i rozliczne formy zasiłków. To jest system rehabilitacji, ośrodków, sanatoriów – mówił w Radziejowie Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

To tam powstała nowa placówka KRUS. Dotychczasowa siedziba to kilkudziesięcioletni obiekt, który wymagał remontu.

– Decyzja o tym, żeby zbudować nową placówkę wraz z częścią archiwalną dla byłego województwa włocławskiego była bardzo trafiona. To była potrzeba chwili, ale również złożyły się na nią bardzo pomyślne okoliczności, m.in. w postaci przekazania działki przez samorząd miasta Radziejowa – podkreślił Grzegorz Piasecki, wicestarosta radziejowski.

Radziejów i sąsiednie gminy na mapie województwa kujawsko-pomorskiego mają się czym pochwalić.

– To są te żyzne Kujawy o dobrym rolnictwie. O rolnictwie związanym z dużą ilością warzywnictwa, tego szczególnie wymagającego – akcentował min. Jan Krzysztof Ardanowski.

Nowa placówka jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Zapewnia dobrą obsługę dla rolników.

– W tak doskonałym, wygodnym, nowoczesnym miejscu, nasi beneficjenci będą w spokoju załatwiali swoje sprawy. Będą obsługiwani zgodnie ze swoimi życzeniami, otrzymają od nas wszelką pomoc – wskazywała Aleksandra Hadzik, prezes KRUS-u.

I właśnie takie – jak mówił minister rolnictwa – powinny być instytucje rolnicze: przyjazne i życzliwe.

– My wszyscy mamy pełnić rolę służebną wobec mieszkańców polskiej wsi i wobec rolników – podkreślił.

Podczas spotkania minister rolnictwa wręczył wyróżnionym pracownikom specjalne medale za sumienną i rzetelną pracę.

TV Trwam News

drukuj