PAP/Piotr Nowak

Nowa klinika „Budzik” z Funduszu Sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczy 40 mln zł na budowę drugiej kliniki „Budzik”. Pieniądze będą pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości.

Klinika „Budzik” dla osób dorosłych ma powstać obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie – poinformował na briefingu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Placówka ma działać w oparciu o trójstronną umowę, zawartą między mazowieckim Urzędem Marszałkowskim, szpitalem Bródnowskim i Fundacją Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Fundusz Sprawiedliwości ma w swoim statucie jeden cel, a mianowicie pomagać szeroko rozumianym osobom pokrzywdzonym i przywracać ich do normalnego funkcjonowania. I ten cel będzie w sposób znakomity, piękny i szlachetny realizowany rękoma tak wspaniałych osób jak pani Ewa i cały zespół medyczny i wszyscy ci, którzy są zaangażowani w projekt „Budzik”, przywracając i budząc do życia ofiary wypadków i różnych zdarzeń losowych  zapowiedział Zbigniew Ziobro.   

Każdego roku w Polsce około 600 osób zapada w śpiączkę. Dlatego brakuje miejsc, a druga klinika „Budzik” jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów.   

Przewidywany przez inicjatorów termin otwarcia kliniki to połowa 2022 r. Szacowany koszt budowy i wyposażenia – to blisko 40 mln zł. Powierzchnia planowanej kliniki to ok. 3 tys. metrów kwadratowych. W trzypiętrowym budynku ma znaleźć się ok. 15 łóżek.

RIRM

drukuj