Nigeria: Pięć osób zginęło w wyniku wybuchu cysterny

Pięć osób zginęło a kilkadziesiąt samochodów spłonęło w wyniku wybuchu auta cysterny w Lagos – byłej stolicy, a obecnie centrum gospodarczym Nigerii – podały miejscowe władze.

Wybuch miał miejsce na moście Otedola, w popołudniowych godzinach szczytu. W pobliżu cysterny przejeżdżało w tym czasie dużo samochodów, z których wiele zajęło się ogniem. 54 auta zostały doszczętnie spalone.

Rzecznik prasowy stanu Lagos Kehinde Bamigbetan powiedział, że wypadek był efektem nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy cysterny.

„Musimy znaleźć sposób na to, aby takie samochody były prowadzone przez ludzi bardziej odpowiedzialnych” – oświadczył.

W Nigerii, która jest największym producentem ropy naftowej w Afryce, często dochodzi do podobnych wypadków. Łatwopalne substancje często przewożone są cysternami, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Eksplozje bywają też wynikiem fatalnego stanu dróg w tym kraju.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl