fot. pixabay.com

Nigeria: Napastnicy na motocyklach zabili 50 osób na północnym zachodzie kraju

Uzbrojeni napastnicy na motocyklach zabili co najmniej 50 osób w stanie Kebbi na północnym zachodzie Nigerii – poinformowali w niedzielę mieszkańcy regionu. Grupa kilkunastu mężczyzn najechała okolicę w piątek w nocy.

Według mieszkańców napastnicy starli się z wojskiem i policją, jednak siły bezpieczeństwa musiały się wycofać pod naporem bandytów.

W wyniku ataku spalonych zostało kilka sklepów i silos zbożowy. Napastnikom udało się także uprowadzić bydło.

Nigeria wraz z Mali, Nigrem i Burkiną Faso od lat zmaga się z lokalnymi grupami terrorystycznymi, które próbują narzucić tamtejszym społeczeństwom prawo i obyczaje islamskie. Mimo zaangażowania sił międzynarodowych wciąż dochodzi do aktów terroru, porwań i egzekucji przedstawicieli władz, zwłaszcza na północy Nigerii i południu Nigru.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl