fot. pixabay.com

Francja: Demonstracja w Paryżu przeciwko przedłużeniu terminu tzw. legalnej aborcji

W Paryżu odbyła się w niedzielę demonstracja przeciwko przedłużeniu terminu tzw. legalnej aborcji z obowiązujących 12 do 14 tygodni. Projekt ustawy przedłużającej ten termin rozpatrywany jest obecnie przez francuski parlament; drugie czytanie w Senacie zaplanowano na środę.

Manifestanci, wśród których było wiele osób z dziećmi oraz młodzieży, nieśli różowe i żółte transparenty z napisami: „Przestań +wkurzać+ embriony” oraz „Życie to prawo, a nie wybór”. Według organizatorów w demonstracji wzięło udział około 20 tys. osób; policja szacuje, że było ich kilka tysięcy.

„Ustawa jest skandaliczna” – ocenił główny organizator odbywającego się co roku „Marszu dla życia” Nicolas Tardy-Joubert, cytowany przez AFP.

Wśród manifestantów był 65-letni emeryt z Bordeaux Jacques Dumoulin z żoną Anną, którzy podkreślali, że „życie od początku jest święte”.

„Dzisiaj traktujemy aborcję jak środek antykoncepcyjny” – powiedziała z kolei 17-letnia Marie, studentka agronomii z Aube.

„Drugim ważnym tematem” tej mobilizacji „są wybory prezydenckie” we Francji – oświadczył Tardy-Joubert, wzywając kandydatów w kwietniowych wyborach do zapewnienia, że „ochrona życia ludzkiego będzie wielką sprawą narodową”.

„Nikogo nie popieramy” – zapewnił prezes „Marszu dla życia”.

„Przedstawiamy kandydatom dziesięć naszych propozycji, takich jak przywrócenie minimalnego trzydniowego okresu refleksji przed aborcją czy odrzucenie wspomaganego samobójstwa i eutanazji” – powiedział Tardy-Joubert.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl