By Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7413271

Nigeria: Co najmniej 30 pasażerów autobusu spalonych żywcem

Co najmniej 30 pasażerów w autobusie podpalonym przez bandytów w nigeryjskim stanie Sokoto zostało spalonych żywcem – poinformowała we wtorek lokalna policja.

Bandyci w Nigerii, jak informuje Reuters, w ostatnim roku przeprowadzali brutalne ataki na mieszkańców wsi i dojeżdżających do pracy autostradami oraz porywali setki dzieci w wieku szkolnym dla okupu na północy kraju.

Sanusi Abubakar, rzecznik północno-zachodniej policji stanowej Borno, powiedział, że autobus przewoził 24 pasażerów, gdy został podpalony przez uzbrojonych mężczyzn, siedem rannych osób uciekło z pożaru i zostały przewiezione do szpitala.

Dwóch mieszkańców wsi, którzy dotarli na miejsce zbrodni, powiedziało Reuterowi, że autobus był przeładowany, a spalonych ciał nie można zidentyfikować. Według ich relacji ofiar jest ponad 30, w tym kobiety i dzieci.

Świadkowie powiedzieli, że wieśniacy zostali napadnięci na drodze łączącej obszar samorządowy Sabon Birni z wioską Gidan Bawa w stanie Borno.Bandyci poruszają się na motocyklach i ukrywają się w lasach, gdzie często przetrzymują porwane ofiary w oczekiwaniu na zapłatę okupu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl