Niepokalanów: Uroczysta inauguracja Kaplicy Wieczystej Adoracji „Gwiazda Niepokalanej”

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki pobłogosławił i dokonał dziś uroczystej inauguracji Kaplicy Wieczystej Adoracji „Gwiazda Niepokalanej” w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Modlić się o pokój znaczy otworzyć ludzkie serce, by mogła je napełnić ożywcza moc Boga – mówił podczas uroczystości poświęcenia kaplicy.

„Ożywiającą mocą swej łaski Bóg może sprawić otwarcie się na pokój tam, gdzie wydają się istnieć jedynie przeszkody i zamknięcie; może umocnić i poszerzyć solidarność rodziny ludzkiej, mimo długiej historii podziałów i walk” – wskazał ks. abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio.

Podczas Eucharystii minister Andrzej Dera odczytał list od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Swoje pismo z okazji uroczystości w Niepokalanowie przesłali również premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Centrum Modlitwy o Pokój, to kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu przy bazylice ojców franciszkanów w Niepokalanowie. Znajduje się w niej naturalnej wielkości figura Maryi. Pod rozchylonymi szatami Matki Bożej umieszczona została 20-centymetrowa podświetlona hostia. Ołtarz nawiązuje kształtem do cudownego medalika Niepokalanej, propagowanego przez św. Maksymiliana Kolbego. Podobnie jak inne ołtarze Światowych Centrów Modlitwy o Pokój ten również powstał w pracowni gdańskich artystów Mariusza i Kamila Drapikowskich.

RIRM/PAP

drukuj