fot. pixabay.com

Niemieckie media: rabin zaatakowany w Berlinie, napastnik krzyczał „Żyd”

Ariel Kirzon, rabin gminy żydowskiej w Poczdamie, był w poniedziałek w drodze do lekarza z synem Levym; rozmawiał przez telefon po hebrajsku, gdy został zaatakowany, napastnik krzyknął „Żyd” i chwycił rabina – relacjonuje portal dziennika „Bild”.

„Wysiedliśmy z U6 (jedna z linii berlińskiego metra – PAP) na Westphalweg, byliśmy trochę spóźnieni, musieliśmy się spieszyć” – mówi „Bildowi” rabin.

„Ale wcześniej musiałem wykonać pilny telefon do ambasady Izraela. Mówiłem po hebrajsku, nosiłem cicit” – dodaje.

Cicit to element stroju żydowskiego, frędzle wykonane z wełny lub włókien syntetycznych. Noszony jest przez mężczyzn.

„Byłem więc wyraźnie rozpoznawalny jako Żyd, gdy nagle mężczyzna o arabskim wyglądzie znieważył mnie i zaatakował. Krzyknął >>Żyd<<, podniósł ręce, chwycił mnie. W każdej chwili wydawało mi się, że zamierza uderzyć” – mówi rabin. Nie doszło do tego.

Ariel Kirzon podkreśla, że „atak powinien być udokumentowany. Na miejscu zdarzenia jest kilka kamer”.

Tuż po godz. 13.00 próbował zgłosić zdarzenie policji w dzielnicy Wilmersdorf w Berlinie. Powiedziano mu, że musi zaczekać godzinę, bo personel jest zajęty. Ostatecznie zajęto się sprawą o napaść i znieważenie – podaje „Bild”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl