fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Niemiecka prasa: Rosja ma więcej zakazanych przez INF rakiet niż sądzono

Rosja ma więcej rakiet zakazanych przez układ INF niż sądzono. Niemiecka prasa podaje, że Rosja w tajemnicy rozmieściła cztery bataliony wyposażone w wyrzutnie rakiet balistycznych SSC 8. Rozmieszczone rakiety są w stanie dosięgnąć Europy Zachodniej. Posiadanie przez Rosję tych rakiet było przyczyną zerwania traktatu INF przez Stany Zjednoczone.

Liczba posiadanych przez Rosję pocisków manewrujących, których zakazuje układ o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu jest większa niż sądzono – podaje „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”. Gazeta, „opierając się na zachodnich raportach wywiadowczych, twierdzi, że Rosja w tajemnicy rozmieściła cztery bataliony wyposażone w wyrzutnie rakiet balistycznych SSC 8. Rozmieszczone rakiety – zdaniem dziennika – są w stanie dosięgnąć Europy Zachodniej. Powołując się na anonimowego funkcjonariusza wywiadu jednego z państw zachodnich, gazeta poinformowała, że pociski oznaczone przez Zachód jako SSC 8 znajdują się na wyposażeniu czterech batalionów. Poza batalionem szkolnym na poligonie rakietowym Kapustin Jar w obwodzie astrachańskim są to trzy bataliony liniowe, stacjonujące w Kamyszłowie na wschód od Jekaterynburga, w Mozdoku w Osetii Północnej oraz w miejscowości Szuja w pobliżu Moskwy. Według gazety, wszystkie rakiety posiadają zasięg powyżej 2300 km, co pozwala na zaatakowanie celów w Europie Zachodniej. Do tej pory Moskwa podawała, że te pociski samosterujące mają zasięg tylko 480 km. Niemiecka gazeta, powołując się na raporty wywiadowcze, twierdzi, że Rosja posiada obecnie 64 pociski samosterujące, które mogą być wyposażone zarówno w głowice konwencjonalne, jak i jądrowe.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl