Niemiecka prokuratura: zatrzymano dwóch domniemanych islamistów

Niemiecka prokuratura federalna poinformowała we wtorek o zatrzymaniu dwóch Syryjczyków podejrzanych o przynależność do dżihadystycznego ugrupowania Dżabhat Fatah al-Szam, znanego wcześniej jako Front al-Nusra.

Na polecenie prokuratury przeszukano też mieszkania obu mężczyzn w Berlinie i kraju związkowym Saksonia-Anhalt w środkowych Niemczech.

Zatrzymanym, w wieku 30 i 23 lat, zarzuca się, że w 2012 roku przyłączyli się do jednostki bojowej Dżabhat Fatah al-Szam w Syrii.

Ponadto starszy z mężczyzn uczestniczył, według prokuratury, w walkach o złoża gazu ziemnego i o syryjskie miasto Tabka. Ponadto wiosną 2013 roku miał poderżnąć gardło snajperowi rządowych sił syryjskich, by w ten sposób przypieczętować kontrolę islamistów nad zdobytym obszarem. W połowie tego samego roku przyłączył się do tzw. Państwa Islamskiego (IS).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl