fot. flickr.com

Niemcy: Policyjna obława przeciwko klanom arabskim; chodzi o przestępczość zorganizowaną

W ramach walki ze zorganizowaną przestępczością klanową berlińska policja podjęła dziś rano obławę, w której uczestniczy około 500 funkcjonariuszy policji krajowej Berlina i policji federalnej – poinformowała na Twitterze berlińska prokuratura.

Według niej, w Berlinie i Hamburgu egzekwowane są obecnie trzy nakazy aresztowania i 27 nakazów przeszukania.

Jak oświadczył rzecznik berlińskiej prokuratury, Martin Steltner, prowadzone śledztwo dotyczy zarzutów uczestnictwa w organizacji przestępczej i innych czynów karalnych. Podejrzanymi są osoby z dużych rodzin pochodzenia arabskiego, a bada się między innymi ich powiązania ze środowiskiem rockerskim.

Akcja rozpoczęła się krótko po godzinie 6.00 rano i biorą w niej udział również funkcjonariusze jednostek specjalnych – poinformowała policyjna rzecznik.

Policja i prokuratura nie ujawniają na razie bliższych szczegółów obławy, ale zapowiedziano wydanie w późniejszym terminie stosownego komunikatu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl