Niemcy: Napastnicy przebrani za klownów atakują przechodniów

W Niemczech mnożą się w ostatnim czasie napady na przechodniów dokonywane przez osoby przebrane z klownów. Podczas tego weekendu doszło do ataków w Berlinie, Duisburgu, Kolonii i Akwizgranie. W USA do podobnych incydentów dochodzi od dwóch lat.

W Duisburgu w zachodnich Niemczech osoba w masce klowna kilkakrotnie uderzyła kijem baseballowym 30-letniego mężczyznę, który stanął w obronie dzieci straszonych przez napastnika. Ofiara ataku doznała obrażeń ramienia i żeber – podała w niedzielę agencja dpa. Zamaskowany napastnik zbiegł.

W Kolonii grupa osób w strojach klownów zaatakowała 27-latka. Napastnicy, z których jeden miał nóż, wepchnęli mężczyznę w krzaki, raniąc go lekko w rękę.

W Akwizgranie napastnik w masce klowna wyskoczył niespodziewanie z krzaków na ścieżkę przed nadjeżdżającym rowerzystą. Przerażony cyklista upadł i z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

Agresywni klowni pojawili się też w Berlinie. W dzielnicy Lichtenrade dwaj zamaskowani napastnicy usiłowali obrabować 25-latka grożąc mu pobiciem. Jeden z nich trzymał od tyłu swoja ofiarę, drugi groził kijem baseballowym. Zaatakowanemu udało się uwolnić, napastnicy zbiegli.

Psycholog Jens Hoffmann powiedział dziennikowi „Die Welt”, że ataki tego rodzaju, dawniej związane z Halloween, „usamodzielniły się”, a ich liczba będzie wzrastać. W USA do podobnych incydentów dochodzi od dwóch lat. Sprawcy filmują swoje akcje i wstawiają te filmy do internetu.

Dla większości osób jest to rodzaj zabawy, niektórzy jednak, biorąc pod uwagę agresywny charakter ataków, zdają się kierować sadystycznymi motywami – tłumaczy Hoffmann.

Od kilku tygodni ataki klownów mnożą się w Europie – pisze „Die Welt”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl