Niemcy: Domniemany dżihadysta z Syrii zatrzymany pod Lipskiem

Policjanci z jednostki antyterrorystycznej zatrzymali w Wachau pod Lipskiem we wschodnich Niemczech Syryjczyka podejrzanego o udział w walkach po stronie Dżabhat Fatah al-Szam i Państwa Islamskiego (IS) – podała dziś prokuratura federalna w Karlsruhe.

39-letni Ahmad A., nazywany „emirem”, dowodził od 2012 roku operującym w okolicach syryjskiego miasta Ar-Rakka oddziałem należącym do ugrupowania Dżabhat Fatah al-Szam (dawniej: Front al-Nusra). Na wiosnę 2013 roku, po konflikcie między Dżabhat Fatah al-Szam a IS przyłączył się do tej drugiej organizacji.

Do zatrzymania domniemanego dżihadysty doszło w czwartek wieczorem – podała prokuratura federalna w komunikacie. Policja przeprowadziła rewizję w jego mieszkaniu.

Prokuratura federalna nie poinformowała, w jaki sposób i kiedy domniemany terrorysta przyjechał do Niemiec.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl