fot. PAP/EPA

Niemcy: Cztery osoby zabite w klinice w Poczdamie

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w klinice w Poczdamie zginęły cztery osoby, a jedna została poważnie ranna. 51-letnia kobieta podejrzana o zabójstwa została aresztowana – poinformował w środę późnym wieczorem rzecznik policji Torsten Herbst.

Policja została wezwana do kliniki Oberlin w dzielnicy Babelsberg około godziny 21.00.

Nie jest jeszcze jasne, czy zabici, którzy według policji zmarli „w wyniku przemocy zewnętrznej”, byli pacjentami.

Rzecznik nie potrafił również podać szczegółów dotyczących aresztowanej kobiety.

„Nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, czy podejrzana jest pielęgniarką” – pisze portal „Potsdamer Neuste Nachrichten” (PNN), jednak według informacji, do których dotarł PNN, podejrzana jest pracownicą kliniki.

Jak dowiedział się dziennik „Bild”, miejscem zbrodni jest oddział paliatywny szpitala. Klinika Oberlin w Poczdamie-Babelsbergu dysponuje 162 łóżkami. Pracuje w niej 300 osób.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl