fot. PAP/DPA

Niemcy chcą przedłużenia kontroli granicznych

Niemcy chcą przedłużenia kontroli granicznych o kolejne dwa miesiące, czyli do połowy lutego 2024 roku. Ich zdaniem obostrzenia w tym zakresie dają efekty.

16 października Niemcy wprowadzili tymczasowe kontrole graniczne, by przeciwdziałać nielegalnej migracji. W poniedziałek zostały one przedłużone do 15 grudnia. Teraz mowa o kolejnych terminach.

„Kontrole na granicach Niemiec z Polską, Czechami i Szwajcarią zostaną przedłużone po 15 grudnia, o co najmniej dwa kolejne miesiące” – poinformowała Nancy Faeser, federalna minister spraw wewnętrznych.

Z informacji wynika, że przedłużone kontrole będą do połowy lutego 2024 roku. Te środki zapobiegawcze – jak dodała – zdają egzamin.

„Te środki działają. A nasza walka z pozbawioną skrupułów działalnością przemytników, którzy brutalnie narażają ludzkie życie, zakończyła się sukcesem” – wskazała Nancy Faeser.

Jak wynika z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, od czasu wprowadzenia stacjonarnych kontroli na granicach ujawniono już około 3,3 tys. nielegalnych wjazdów do kraju.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl