fot. pixabay.com

Niemcy: berliński sąd zezwolił na rosyjskie flagi podczas obchodów zakończenia wojny; policja odwołała się od decyzji

Sąd administracyjny w Berlinie zezwolił na wywieszanie rosyjskich flag i symboli podczas obchodów zakończenia II wojny światowej. Dotyczy to konkretnie wydarzenia zaplanowanego na 9 maja przy ulicy 17 Czerwca – powiedział rzecznik policji. Policja złożyła odwołanie od tej decyzji.

Pierwotnie policja wydała zakaz umieszczania rosyjskich i ukraińskich flag oraz symboli wokół sowieckich pomników w Treptow, Tiergarten i Schoenholzer Heide 8 i 9 maja. W tych dwóch dniach obchodzona jest 78. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie.

W piątek sąd administracyjny zniósł zakaz używania ukraińskich symboli. Berlińska policja nie odwołała się od tego.

Ponieważ Rosja zaatakowała Ukrainę i oba kraje są obecnie w stanie wojny, obawiano się konfliktów w związku z rocznicą. Policja uzasadniła swoje zarządzenie ogólne tym, że chce zapewnić godne upamiętnienie poległych żołnierzy byłej armii radzieckiej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl