Niemcy: 28 osób rannych w pożarze zarośli koło Bonn

28 osób zostało rannych w następstwie pożaru zarośli, który ogarnął we wtorek znaczny obszar pod miastem Siegburg niedaleko Bonn w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia – poinformowały wczoraj lokalne władze.

Pożar spowodował przerwanie ruchu na przebiegającej przez stację Siegburg/Bonn linii szybkiej kolei Kolonia-Frankfurt nad Menem. Pociągi ekspresowe kierowano na trasę objazdową, czego efektem były nawet półtoragodzinne opóźnienia.

Do walki z żywiołem skierowano około 550 strażaków i policjantów, wspieranych przez policyjny wóz z działkiem wodnym oraz śmigłowiec. Ogień, który szerzył się szybko wśród wysuszonej długotrwałymi upałami roślinności, zlokalizowano dopiero po kilku godzinach.

Według rzeczniczki administracji powiatu Rhein-Sieg, rannych zostało łącznie 28 osób – 20 lokalnych mieszkańców, pięciu policjantów i trzech strażaków. Ciężkich obrażeń doznały trzy osoby. Ogień wyrządził też poważne szkody w ośmiu budynkach.

Rzecznik kolei oświadczył, że nie można na razie prezentować „jakichkolwiek definitywnych wypowiedzi” na temat przyczyn pożaru. Pełne przywrócenie ruchu pociągów będzie możliwe dopiero po zbadaniu przez ekspertów, czy ogień nie uszkodził szyn i infrastruktury technicznej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl