Rząd przyjął nowelizację ustawy dot. gazociągów

Rząd przyjął nowelizację ustawy, która ma ułatwić procedurę budowy gazociągów w Polsce. Wprowadzone zmiany pozwolą na przyśpieszenie realizacji i poszerzenie inwestycji.

Projekt umożliwi budowę sieci blisko 3,4 tysiąca kilometrów gazociągów przede wszystkim w południowej, wschodniej i południowo-wschodniej Polsce. Jednak nie wszystkie zmiany będą korzystne dla polskich gazociągów.

– Niestety w tym projekcie jest bardzo niekorzystna zmiana z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego. Chodzi o wykreślenie inwestycji realizowanych przez spółkę Gaz-System, która w Polsce jest właścicielem sieci gazociągów tzw. magazynów, a więc tej części infrastruktury, która służy do zabezpieczenia polskiej gospodarki na wypadek kryzysu gazowego (np. odcięcia dostaw gazu) – powiedział Janusz Kowalski, członek zespołu do spraw energetyki.

Przypomnijmy, że ustawa ta była wprowadzona kilka lat temu przez rząd, jednak jej nowelizacja nastąpiła dopiero teraz.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl