Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia, na skraju niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim, z zachodu do centrum kraju przemieszczał się będzie front okluzji. Z południowego zachodu napłynie polarnomorska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadało. W czwartek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie i na krańcach wschodnich okresami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Temp. maks. od 2 do 3 st. na północnym wschodzie do 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na krańcach północno-zachodnich porywisty, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze miejscami słaby deszcz ze śniegiem i śnieg, w górach opady śniegu. Temp. min. od -2 st. na północnym wschodzie do 2 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych.

W piątek zachmurzenie duże, na zachodzie większe przejaśnienia, na północy i północnym wschodzie okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w centrum i na południowym wschodzie okresami deszcz. Temp. maks. od 2 st. na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl