Niedziela w całej Polsce słoneczna, ale trochę chłodniejsza

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad zachodnią Rosją i Morzem Norweskim, z układem frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje rozległy wyż z centrum w rejonie Holandii.

Nad Polskę nasunie się zatoka niżu znad zachodniej Rosji z bardzo mało aktywnym frontem chłodnym, za którym napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od15 st. na północnym wschodzie do 17 st. w centrum kraju i 23 st. na Dolnym Śląsku. Chłodniej nad morzem: od 10 do 13 st. Wiatr w zachodniej połowie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl